Miszmasz Modeling Runway

|FAT| 2014 – Day 1 and 2

single image

fat_logo

Hello, dziś przerwa od podróży, a zapoznanie z kolejną częścią mojego życia – modeling 🙂 Miesiąc temu w Toronto odbył się |FAT| czyli Toronto Arts & Fashion Week. Jest to pewnego rodzaju alternatywa od zwyczajnych fashion week’ow. Co prawda Toronto nie może się niczym poszczycić jeżeli chodzi o fashion, tym bardziej, że tutejszy “oficjalny” fashion week nazywa się “World’s mastercard fashion week” czy jakoś tak.. a nie żadne Toronto Fashion Week. Woleli sprzedać nazwę sponsorowi i tyle interesuje ich moda. Tak czy siak, nie o tym mowa. FAT to zestawienie sztuki i mody razem. Na pięć dni Toronto (w sumie tylko sala z pokazami ;p) zamienia się w miejsce pełne alternatywnej sztuki i mody. Projektanci pokazują ubrania których raczej nie zobaczymy na innych fashion weeks, a na przerwach między nimi można zobaczyć wystawy zdjęć czy sztukę na żywo. Co jest rzeczą charakterystyczną FAT to to, że każdy dzień ma jakiś temat. No i w każdym roku temat FAT jest ogólnie inny. W tym roku było to INFASHION/UNFASHION czego przetłumaczyć się nie da, ale sens wam daje 🙂 Poniżej dodaję zdjęcia, wybaczcie ale tylko moje i z pokazów w których szłam ja. Jeżeli ktoś jest zainteresowany resztą odsyłam na stronę oficjalną.
Day 1 – EARTH/INDUSTRY

SIMONE’S ROSE
Zaprezentowana kolekcja była zainspirowana naturą i organicznymi elementami które otaczają nas na co dzień. Michelle w szczególności skupiła się na pszczołach, ich siedliskach i otoczeniu. Ostatnie badania wykazały, że pszczoły są na wyginięciu, a bez nich i innych podobnych owadów nasze środowisko będzie bardzo cierpieć. Ta kolekcja jest zaprojektowana z ekologicznych elementów, aby przypomnieć nam, że piękno i moda jest możliwe bez konieczności poświęcania świata w którym żyjemy.
IMG_3478
IMG_3486
IMG_3522

HASTI
Tegoroczna kolekcja została nazwana “Paradise” i przedstawiała niekonwencjonalne płaszcze przeciwdeszczowe. Słowo “Paradise” pochodzi od starego perskiego słowa “Pardeiza” które dosłownie oznacza wyimaginowany otoczony murem ogród, miejsce które daje ciszę, spokój i jedność z naturą. Poprzez wieki, ogrody i płynne przejścia pór roku jak etapów w życiu, inspiruje różne formy sztuki perskiej, od poezji do tkanin.
IMG_3893
IMG_3905
IMG_3986

Day 2 – GRIT/GLAMOUR

LAZAR COUTURE
Kolekcja Rock’n’Classy została zainspirowana przez dwa zupełnie różne style które zostały ze sobą połączone: śmiały i ostry rockowy styl oraz klasyczne i eleganckie piękno. Niechlujne włosy, odważne usta, skóra, ćwieki i odsłonięte ciało zostało zainspirowane dziką ikoną punk rocku Blondie, za to kobiece sylwetki i elegancja to klasyczny look z lat 50. Kolekcja łączy tylko dwa kolory: czerń i biel. Rock’n’Classy jest o kontraście w dzisiejszym postrzeganiu piękna, które pokazuje kobietę dziką, a jednocześnie elegancją, niebezpieczną a jednocześnie spokojną, rockową a jednocześnie classy…
IMG_4403
IMG_4421

BABY STEINBERG
W swojej nowej kolekcji “Red Carpet” Baby zdecydowała się pracować z delikatnym tiulem, jej ubrania przyjęły bardzo kreatywne formy, mają dużo warstw, różnych kształtów, czarujący styl i wyglądają high fashion. Tiul w pięknych letnich kolorach ma przynieść iluzję waty cukrowej którą delektujemy się w słoneczny dzień.
IMG_4840
IMG_4847

I mały bonus backstage, a dokładnie po pokazach, już w domu. Czas na zmycie makijażu po Baby Steinberg, bo rano do pracy, a po pracy kolejne pokazy… 🙂
IMG_4947
IMG_4968

You may like