Miszmasz Modeling Runway

|FAT| 2014 – Day 3, 4, 5

single image

Day 3 – MASCULINE/FEMININE

WORTH BY DAVID C WIGLEY
To był mój drugi sezon gdy szłam w pokazie u Davida. W tym roku jego kolekcja nawiązywała do armii żołnieży. Kobiety vs. Mężczyźni, gdzie kobiety były zwycięzcami. Płeć męska była charakterzowana na biedactwa które przegrały bitwę z kobietami 🙂 Były siniaki oraz przecięte wargi czy łuki brwiowe. Zdjęcie tutaj 🙂 Za to kobiety miały ciemny makijaż na oczach, coś na wzór kamuflażu. Nasze rajstopy zostały zniszczone i podziurawione – moje niszczyła mi moja agentka swoim kluczem 😀 Kolory które dominowały w kolekcji to zdecydowanie czerń, poza tym złoto, trochę bieli i niebieski. Więcej zdjęć możecie obejrzeć na stronie jednego z fotogrfów – tutaj. Buty sponsorował Dr. Martens.
IMG_5363
IMG_5375

DOREEN TO
Kolekcja Doreen nosiła nazwę PAPER SAMURAI, była to mieszanka tradycyjnych japońskich zbroi oraz origami. Luksusowa organiczna wełna, jedwabie, cyfrowo drukowane dzianiny Ponte de Roma, metaliczny dżins oraz jedwabne podszewki to tylko niektóre z materiałów użytych do jej stworzenia. Odzież była farbowana ręcznie, rzadko już stosowaną w Japonii techniką zwaną Shibori. Każdy strój został zaprojektowany w celu umocnienia pozycji współczesnej kobiety, aby odnalazła swojego wewnętrznego wojownika, siłę i kobiecość. U Doreen miałam przyjemność zamknąć pokaz 🙂 Więcej zdjęć
IMG_5921
IMG_5935

Day 4 – CULT/CULTURE

WITH LOVE LINGERIE
Carrie, projektantka, mówi, że jej założeniem jest tworzyć bieliznę która jest nie tylko ograniczona do buduaru, ale jest również elementem mody. Kolekcja “Ce Soir” (dziś wieczorem) podkreśla kulturowe zastosowania artystyczne lat 1910-1920, hafty oraz ozdoby reprezentują wysoką kulturę tamtych czasów a przewiewne i często lubieżne stroje reprezentują dzisiejszą modę high fashion. Kolory użyte w kolekcji to szmaragd, złoto, srebro, bordo, oraz czarny wykotzystane w stworzeniu koronek, jedwabiu i aksamitu. W tym pokazie również miałam przyjemność być ostatnią modelką 🙂 Więcej zdjęć.
IMG_6302
IMG_6318
IMG_6331

MASHA APPAREL
Kolekcja “THE ABYSS” FW14 łączy sztywne i delikatne tkaniny. Sukienki składają się z elementów takich jak metal oraz koronki umieszczone razem, aby zaprezentować zarówno delikatność jak i ostre krawędzie współczesnej i historycznej obsesji na punkcie mody. Wykorzystanie tak wielu tekstur sprawia, że kolekcja staje się dość eklektyczna i wnosi wiele emocji. Dla Mashy miałam okazję iść już dwa razy podczas FAT fashion week i raz na prywatnym fashion show. Poza tym znajduję się w jej lookbooku. Więcej zdjęć.
IMG_6582
IMG_6598

Day 5 – MINIMAL/EXTREME

NAZBASH
Edukacja Nazanin we współczesnej szkole muzycznej przed rozpoczęciem jej kariery w świecie mody była jej inspiracją do stworzenia tej kolekcji. Jej nieskończona miłość i szacunek dla muzyki i mody została zaprezentowana w kolekcji “INSTRUMENTS & FASHION”. Nazanin postanowiła przybliżyć te dwie sztuki do siebie, aby jedno uzupełniało drugie. Kolekcja ukazuje kilka z tradycyjnych perskich instrumentów w formie odzieży. Przy każdej kreacji zostały użyte rzeczywiste elementy z instrumentów. To był mój drugi pokaz dla Nazbash, tym razem miałam okazję go zamknąć w sukni ślubnej – została stworzona na wzór tradycjnego perskiego instrumentu na którym grało się na weselach.
IMG_7142
IMG_7155

MITRA GHAVAMIAN
Nasza kultura ma obsesję na punkcie wielozadaniowości. Na codzień narzekamy, że jesteśmy zbyt zajęci, że w dobie nie ma wystarczająco godzin a my mamy za mało czasu na wszystko. Narzekanie na ten temat stało się już naszym uzależnieniem. Gorączkowo sprawdzamy nasze telefony, e-maile w trakcie niekończących się godzin pracy. Czasami możemy poczuć się jakbyśmy nie mieli wystarczająco rąk aby to wszystko ogarnąć. Wielozadaniowość jest więc mitem! My nie zajmujemy się wieloma rzeczami na raz, tylko co chwile przełączamy się między nimi i jesteśmy mniej wydajni niż nam się zdaje. Tegoroczna kolekcja to postmodernistyczny komentarz do tego uzależnienia. Kolekcja nazywa się TOGGLE, odnosi się to do przenoszenia się pomiędzy dwoma oknami na komputerze za pomocą jednego przycisku. Tegoroczne projekty posiadają praktyczne miejskie elementy wykonane z delikatnych tkanin co dosłownie reprezentuje cienką warstwę naszej kultury. Ubrania wyposażone są w dziwaczne i powielone akcesoria które symbolizują nasze ciągłe pragnienie aby robić więcej niż nasze ciała zostały zaprojektowane do zrobienia. Gra anatomią działa jako komentarz społeczny, pokazując teatralny dramat na wybiegu.
IMG_7863
IMG_7881

Follow on Bloglovin

You may like