Kanada Warto Zobaczyć

Lodowy Hôtel de Glace w Quebec City

single image

Hej,
dziś przygotowałam dla was wpis o lodowym hotelu który odwiedziliśmy w Quebec City na początku tego roku. Ze wszystkich oferowanych opcji my zdecydowaliśmy się jedynie na samodzielną wycieczkę gdzie swoim tempem moglismy zwiedzić wszystkie zakamarki hotelu. Ja osobiście jestem wielkim zmarźluchem i powiem wam szczerze, że nie wyobrażam sobie spędzić nocy w takim hotelu. Ciekawi mnie w ogóle ile oni moga mieć gości każdej nocy? Jakoś trudno mi uwierzyć, że to miejsce jest rzeczywiście traktowane jak hotel, a nie jako turystyczne miejsce do zwiedzania. Ok, przechodzimy do rzeczy.
Hôtel de Glace znajduje się w Quebec City w prowincji Quebec. Jest to sezonowy hotel, można go odwiedzać od stycznia do marca. Dlaczego sezonowy? Otóż jego nazwa oznacza “Lodowy Hotel” i jak sama za siebie mowi – hotel zbudowany jest z lodu i śniegu. W hotelu znajduje się aż 44 unikatowych pokoji w których łóżka zbudowane są z wielkich kawałków lodu. Nie martwcie się, są materace i podobno cieplutkie śpiwory. Pokoje ozdobione są rzeźbami z lodu oraz nastrojowymi światłami. W luksusowych apartamentach znajduje się również kominek czy jacuzzi.
Jeżeli zdecydujecie się na noc w takim hotelu na przywitanie otrzymacie specjalny koktail, śniadanie oraz obiad w restauracji w Sheraton Quebec Resort. Na zewnątrz znajduje się również nordyckie spa z saunami i jacuzzi. Z tego co pamiętam Hôtel de Glace oferuje “packages” chyba na 4 czy 5 nocy, gdzie jedną z tych nocy spędzacie w ich hotelu, a pozostałe noce właśnie w Sheraton gdzie korzystacie ze spa i innych oferowanych wam udogodnień.
Hotel znajduje się tylko 10 minut od centrum Quebec City.
Tak wygląda wejście do hotelu i jego wspólna część.
IMG_4595
IMG_4499
IMG_4571
IMG_4573
Jedną z atrakcji Hôtel de Glace jest jego bar. Drinki serwowane są w specjalnych lodowych szklankach – niektóre z wycieczek oferują opcję taką iż sami możecie wykonać swoje szklanki.
IMG_4525
IMG_4526
IMG_4552
Kolejną atrakcją hotelu są figury lodowe. Rzeźby sa naprawdę niesamowite, wykonane z największą dokładnością. Wiele z nich jest podświetlonych co daje naprawdę magiczny efekt.
IMG_4497
IMG_4516
IMG_4520
Duża część hotelu (jak i pokoje) jest dostępna dla zwiedzających. Ludzie którzy decydują się spędzić tam noc, do swoich pokojów sa wpuszczani dopiero wieczorami. Na zdjęciach poniżej możecie zobaczyć wspólny obszar, czyli miejsca gdzie można usiąść i odpocząć bądź skorzystać z jednej z wielu oferowanych atrakcji – lodowej ślizgawki! Taka mała podpowiedź – najszybciej jeździ się na butach! 😀
IMG_4511
IMG_4534
IMG_4582
IMG_4585
A tak oto wyglądają pokoje hotelowe! Każdy pokój jest inny, każdy ma jakiś motyw przewodni. Są pokoje dla par jak i pokoje dla większej ilości ludzi. Jak zobaczycie poniżej – jest łóżko hokejowe jak i takie stylizowane na chatkę w górach.
IMG_4555
IMG_4560
IMG_4562
IMG_4565
IMG_4569
No i ostatnia atrakcja hotelu – kaplica! Kaplica w której możecie wziąć iście nordycki ślub! Na tej stronie możecie sobie sprawdzić jakie opcje oferuje kaplica – romantyczne wesele, egzotyczne wesele, magiczne wesele, odnowienie przysięgi a może na początek tylko zaręczyny? 🙂
IMG_4581
IMG_4587
IMG_4578

You may like