Ciekawostki Kanada

10 powodów dlaczego inne miasta powinny zazdrościć Toronto

single image

Jakiś czas temu czytałam artkuł, chyba w New York Times, o tym, że Toronto stało się “hip”, czyli coś co jest ostatnio bardzo modne (np. muzyka, ubrania etc.. ale w tym wypadku chodziło o miasto). Poszperałam trochę i artykuł znajdziecie tutaj. Oczywiście według redaktorów NY Times za wszystko odpowiedzialny jest Justin Trudeau, co moim zdaniem wcale nie jest taką prawdą, poniważ chociażby nasza kanadyjska scena muzyczna była już wcześniej znana i uwielbiana na całym świecie (Drake, The Weeknd, Justin Bieber). Cytując zdziwienie redaktorów:

To bardzo ekscytujące, eh? Ale… Kanada? Kraj hiper-grzeczności i ciągłego przepraszania. Dom syropu klonowego, poutine, łagodnych sportów; kraj którego lasy zajmują 10% wszystkich lasów? (…)

Według NY Times, osoby które ostatnio sprawiły, że Kanada jest “cool” to m.in. The Weeknd, Rachel McAdams, Drake czy Ryan Gosling. Ale oprócz tego na stronie blogto.com kilka dni temu pojawił się artykuł podsumowujący dlaczego Toronto jest cool i dlaczego wszyscy powinni nam zazdrościć! Także jeżeli ktoś ma wątpliwości czy się przeprowadzić czy nie, zapraszam do lekturki!
20160406_184534
1. Według The Economist, z całego świata to właśnie Toronto jest najlepszym miastem do życia! Pod uwagę brane było bezpieczeństwo (miejsce 8), komfort życia (4), koszty życia (70), warunki prowadzenia działalności gospodarczej (4), indeks demokracji (8), oraz bezpieczeństwo żywności (8). Mimo iż w kosztach życia miasto uplasowało się aż na 70 miejscu to średni wynik dla Toronto wyniósł 17. Dzięki temu Toronto nie mając ani jednego pierwszego miejsca w żadnej kategorii, zdobyło pierwsze miejsce w kategori ogólnej! (czyli dodali wszystkie miejsca dzieląc je przez 6). Tutaj możecie zobaczyć podsumowanie.
2. Wcześniej wspomniana scena hiphopowa! Obecnie wschodzące Torontońskie gwiazdy sceny muzycznej to Jazz Cartier, Derek Wise, Roy Woods, Tasha the Amazon oraz Clarimont the Second.
3. W ciągu najbliższej dekady nabrzeże Toronto zmieni się nie do poznania! Projekty są na prawdę zachwycające. A klikając tutaj możecie zobaczyć jak będzie wyglądać zachodnia strona Toronto.
20160406_184334
4. Różnorodność restauracji w Toronto. Nowe restauracje otwierają się w zastraszającym tempie, a ich różnorodność zachwyci najbardziej wybredne podniebienia. W miescie mozecie znalezc restauracje ze wszystkich stron swiata: kuchnia etiopska, indyjska, wloska, polska, srodziemnomorska i wiele wiele innych.
5. Budzące się do życia zapomniane okolice. Na początku wszyscy skupiali się na centrum, teraz kolej na okolice o których zapomnieli deweloperzy – już niedługo staną się twórczym i przediębiorczym węzłem. Te dzielnice to Davenport Village, Canary District, Willowdale, Riverside, East Danforth.
6. Nasze sportowe drużyny! W tym roku hokeiści się nie popisali, ale drużyny bejsbola i koszykówki to całkiem inna historia! Blue Jays zaczęli sezon jako pretendenci, a Raptors właśnie mają jeden z najlepszych sezonów w swojej karierze.
20160406_184019
7. Boom deweloperski. Co prawda wszyscy narzekają na to jak Toronto staje się drugim Nowym Jorkiem, gdzie wieżowiec stoi na wieżowcu, a wszystko powstaje na kultowych miejscach w mieście które przez urbanizację tracą swój urok. Ale, ale! Wiemy, że wiele miast dałoby wszystko za perspektywę tak ogromnego rozwoju. Jak już wspomniałam, stary charakter miasta jest zagrożony, ale nowe Toronto jest bardzo ekscytujące!
8. Nasza ksywka. The 6ix. Koniec. Kropka. Nie ma lepszej nazwy niż The 6ix. Dziękujemy Drake.
9. Nowe sklepy otwierające się w Toronto. Takie perełki jak japońskie Uniqlo, amerykański Nordstrom czy Saks, francuski The Kooples oraz sklep firmowy Michaela Jordana. Nic dziwnego, że reszta kraju nas nienawidzi.
10. Nasza branża turystyczna. Toronto jest jednym z najbardziej pożądanych miast to odwiedzenia na świecie według New York Times. Wiec pakujcie walizki i dawajcie do nas! 🙂
20160406_184249
PS. Zdjecia zostaly zrobione 06.04.2016 w bardzo deszczowy dzionek 😉

You may like