Miszmasz Modeling Runway

FAT 2016 – La Femme Theberge

single image

Cześć!
Piszę do was w bardzo szczególny dzień… a dokładniej… pierwszy dzień moich 4-miesięcznych wakacji! Tak, dokładnie! Właśnie wczoraj po raz ostatni w tym semestrze pojechałam do szkoły. Tak w rzeczywistości ostatni dzień lekcji dla mojego programu to był zeszły piątek, ale jeszcze w poniedziałek musiałam napisać egzamin z takiej dodatkowej lekcji, a wczoraj miałam portfolio review. Portfolio review to po prostu dzień gdy przynosimy swoje wszystkie najlepsze prace z semestru i są one przeglądane przez koordynatora programu i przez nauczycieli. A dziś, środa, już mam cały dzień wolny. Wszystkie prace oddane i wszystkie lekcje zaliczone! Do szkoły dopiero 6 września!
Przechodząc do sedna… zaczynam uzupełniać zaległości blogowe z połowy kwietnia, a dokładniej z czasu gdy w Toronto odbył się FAT – Fashion Art Toronto. Jest to tydzień mody alternatywnej organizowany w Toronto od 11 lat. Ja osobiście brałam w nim udział już piąty rok. Pokazy odbywają się przeważnie w kwietniu i zajmują pięć dni. W tym roku miałam okazję iść dla sześciu projektantów, a w tym otworzyłam aż dwa pokazy! Pierwszy dzień – La Femme Theberge. Tanya, projektantka, ukończyła edukację w takich szkołach jak L’Ecole de la Chamber Syndicale de la Couture Parisienne w Paryżu, George Brown College w Toronto oraz The Alberta College of Art and Design w Calgary.

La Femme Theberge. Marka jest dla osób które walczą aby nie przyczepiać do nich etykiety. Jest to marka dla ludzi którzy nie cierpią stereotypów i chcą być wolni. Ubrania są projektowane dla ludzi z rebelianckim sercem i dla tych którzy zamiast bezpiecznych ścieżek wybierają niebezpieczne szlaki.

Nowoczesna kobieta co chwilę słyszy, że może mieć wszystko czego zapragnie. Bez przerwy jesteśmy bombardowane mediami które sugerują nam abyśmy wyglądały wspaniale, miały perfekcyjnego męża i idealną rodzinę. A to wszystko w czasie gdy jednocześnie powinnyśmy dominować w biznesie i robić masę pieniędzy. To wszystko nie ma sensu. Prawda jest taka, że jesteśmy szczęściarami mając możliwość posiadania życia które przynosi korzyść naszym ambicjom. Ale to przychodzi z obowiązkiem wyboru, a wybory mają swoje konsekwencje.

Oficjalna Strona | Instagram | Facebook | Twitter

IMG_5228
IMG_5247
IMG_5254
IMG_5266
IMG_5279
IMG_5291
IMG_5297
IMG_5314

You may like