Ciekawostki Kanada

13 rzeczy które denerwują każdego Kanadyjczyka!

single image

Hej,
Na ogół Kanadyjczycy są jednym z najbardziej miłych i uprzejmych narodów, ale wszystko do czasu aż ktoś im nadepnie na ich kanadyjska piętę. Dziś przygotowałam dla was ciekawe zestawienie rzeczy które działają Kanadyjczykom na nerwy. Gdy już dana sytuacja zainstnieje, Kanadyjczyk prędzej się zaśmieje niż zdenerwuje, ale założę się, że w duszy przeklina wszechświat. Przyznaję się, że niektóre z nich denerwują nawet mnie – szczególnie kubek od kawy! Ten ze zdjęcia powyżej musiałam poświęcić aby zademonstrować wam o co chodzi (kawa nie ucierpiała! :), choć mnie się takie rzeczy już nie zdarzają – trening czyni mistrza. Ale gdy piszę esej do szkoły i Word nie chce się nauczyć (muszę zmieniać co chwilę język na Canadian English!), że piszę po Kanadyjsku i co chwile sugeruje mi jakieś zmiany to szlag mnie trafia – jakby na to nie spojrzeć, po tylu latach pisania już przywykłam do czerwonych kreseczek pod wyrazami. O pogodzie w Toronto nie będę wspominać, ponieważ czas marzec-kwiecień-maj to bitwa zimy i lata. Przechodząc do sedna – zobaczcie całą listę 13 rzeczy które dla was zestawiłam!
1. Kiedy rozrywa ci się pokrywka od kawy w Tim Hortons i podczas picia kawa cieknie ci po brodzie!
2. Amerykanie mówiący, że Kanadyjczyk zamiast powiedzieć “about” mówi “aboot”.
3. Ludzie którzy kanadyjski toque nazywają beanie!
camping-691424_1280
4. Gdy jedziesz do USA, poznajesz tam kogoś i mówisz, że jesteś z Kanady, na co w odpowiedzi słyszysz – “O, tak! Ja znam Katie z Kanady. Ona mieszka tam i tam, może ty też ją znasz?”… Jak gdyby Kanada to była mała mieścinka.
5. Kiedy piszesz coś w Wordzie, a autokorekta zmienia ci “colour” na “color” itp. W Kanadzie używamy pisowni brytyjskiej!
colour
6. Zima, odśnieżasz rano swój podjazd, a za 30 minut znów zaczyna padać.
7. Kiedy ktoś nie wie jak użyć mleka w folii! Tak – na serio są tacy ludzie (ekhmm.. na południe od Kanady), ponieważ u nich w kraju sprzedają mleko w kartonikach. Wiem, że w Polsce są (albo były?) mleka i w kartonie i w folii, ale dla Ameryki to już za dużo.. Zresztą sami zobaczcie to video, facet otwierający mleko ma ponad 18 tysięcy wyświetleń!


8. Kiedy w marcu robi się ciepło na dwa dni, ty już masz nadzieję, że przyszła wiosna, aż tutaj nagle kolejna zamieć śnieżna!
9. Kiedy zamawiasz poutine i kelner przynosi ci starty ser, zamiast serowych grudek.
1280px-Flickr_dongkwan_124242873--Poutine
Grudki – tak! Starty ser – nie!

10. Kiedy za granicą zamawiasz “rye and coke” a kelner dziwnie się na ciebie patrzy. Rye and coke to kanadyjskie whisky (dystylowane przy użyciu żyta) z colą.
11. Ludzie którzy pytają się czy w Kanadzie mieszkamy w igloo i czy w ogóle mamy tutaj lato.
igloo-825363_1280
12. Jeżeli ktoś mówi, że Kanadyczycy chcą być drugimi Amerykanami!
13. Justin Bieber.
Podpatrzone tutaj.

You may like