Kanada Warto Zobaczyć

Wodospad Niagara z trochę innej perspektywy

single image

Mam dziś dla was zdjęcia wodospadu Niagara z trochę innej perspektywy niż wcześniej. Otóż – kilka zdjęć na początku zostało zrobionych ze strony Amerykańskiej, więc możecie widzieć jak wygląda wodospad z drugiej strony (drugiej, bo zawsze fotografowałam go od strony Kanadyjskiej). Nie namieszałam? Od nowa – Zawsze fotografowałam stronę Amerykańską, ponieważ stałam po stronie Kanadyjskiej. Tym razem stałam po stronie Amerykańskiej więc mogłam sfotografowac stronę Kanadyjską… Chyba zrozumiałe, co nie? 🙂 A reszta zdjęć została wykonana w powietrzu – ze SkyWheel które znajduje sie po naszej Kanadyjskiej stronie. O, na przykład zdjęcie które widzicie na samej górze zostało wykonane z wagonika.
Nie wiem jak jest z tym u was, ale zanim przyleciałam do Kanady to na samo słowo “Kanada” pierwsze co przychodziło mi do głowy to “Wodospad Niagara”, a zaraz potem “wielkie jeziora”. To chyba było połączone z faktem, że gdy mój tato pierwszy poleciał do pracy do Kanady w 2005 roku to chyba byłam w 2 gimnazjum i wtedy na geografii akurat się o tym uczyliśmy. No na dzień dzisiejszy moja wiedza na temat Kanady trochę się poszerzyła, więc dziś przedstawię wam kilka ciekawych faktów na temat wodospadu.
Czy wiedzieliście, że… wodopsad Niagara składa się z trzech wodospadów? Ich nazwy to American Falls, Bridal Veil Falls, oraz Horseshoe Falls. Ten ostatni jest największy z całej trójki, a Bridal Veil jest najmniejszy.
IMG_8869
IMG_8878
Najwyższy punkt z którego spada wodospad to 50 metrów.
IMG_8881
IMG_8866
Ciekawostka na mój temat: dlaczego wszyscy muszą ubierać się w stylu boho… czy ten trend nie może już przeminąć, a ludzie mogą z powrotem zacząć mnie pytać czy chodzę w piżamie? (tak, zanim taki styl stał się in wiele ludzi myślało, że chociażby te spodnie to spodnie od piżamy…)
IMG_8884
IMG_8895
Karuzela Sky Wheel jest wysoka na 50 metrów i uwaga, uwaga – ma klimatyzację i ogrzewanie, ha! Więc możecie kręcić się w upalne lato jak i w mrożącą zimę. Na kole spędzacie około 8-12 minut, a taka atrakcja będzie was kosztować $10.99. Na tej stronie możecie znaleźć dokładne ceny wszystkich atrakcji, które znajdują się na Clifton Hill.
IMG_8904
IMG_8896
IMG_8911
Rzeka Niagara odprowadza wodę z jeziora Erie do jeziora Ontario.
IMG_8912
IMG_8921
Przy obecnym tempie erozji, naukowcy uważają, że Niagara zniknie w ciągu około 50000 lat. Na szczęście jest jeszcze czas, aby zobaczyć wodospad! A sam wodospad jest co roku odwiedzany przez około 30 milionów turystów!
IMG_8924
IMG_8926
W mieście Niagara Falls w Ontario mieszka ponad 80 tysięcy ludzi i są to głównie ludzie starsi od statystycznego Kanadyjczyka (który z tego co pamiętam ma około 41 lat).
IMG_8931
IMG_8932
W 2012 Nik Wallenda był pierwszą osobą która od 116 lat przeszła wodospad Niagara po linie. Nik na taki wyczyn musiał otrzymać pozwolenie od rządów Kanady i Stanów Zjednoczonych, a co najciekawsze idąc po linie musiał mieć przy sobie swój paszport, aby po przekroczeniu granicy mógł go zaprezentować Kanadyjskim celnikom.
IMG_8934
Clifton Hill to jest właśnie ta okropnie turystyczna ulica, na której znajdziecie masę przeróżnych rzeczy – muzum woskowe, muzeum rekordów Guinessa, domy strachów, mini golf, dom Frankensteina, zamek Draculi, kina, restuaracje i wiele wiele innych atrakcji które wyciągną wam dolary z kieszeni 😉
IMG_8941

You may like